Блог

Ринок землі в Україні – важлива складова економіки держави

Багато землевласників тривалий час страждали від того, що їм були зв’язані руки мораторієм на продаж землі, але влітку 2021 року він буде знятий, в зв’язку з чим власники землі зможуть її продати та отримати прибуток. Старт продажу землі розпочинається у липні, але поки що тільки для фізичних осіб.

Одна людина зможе придбати не більше 100 гектарів угідь. Компанії ж зможуть придбати до 10 тисяч гектарів, але це стане можливим лише в 2024 році. Відкриття ринку землі стосується понад 6 мільйонів українців, які зможуть продати земельні наділи та отримати прибуток.

Але цей ринок розроблений недосконало, на що звертають увагу фахівці. Для того, щоб контролювати продаж земельних ділянок та запобігти нелегальним схемам, влада ухвалила закон, відповідно до якого діяльність учасників цього ринку буде контролюватися. Більше корисної інформації щодо продажу землі в Україні ви можете знайти на цьому сайті https://uub.in.ua/post/AuktsonipozemlnaProzorroProdazh_1.

Як можна зробити продаж землі прозорим

Забезпечити конкурентні відносини між потенційними покупцями сільськогосподарської землі – представниками аграрного бізнесу можливо завдяки відкритим онлайн торгам. Такі аукціони можуть проводитися в державній системі Прозорро.Продажі. Тільки так держава може забезпечити контроль цих відносин, а також стежити за цільовим використанням землі.

На відкритих онлайн торгах, що проводяться за допомогою акредитованих торгівельних майданчиків, будуть взаємодіяти між собою відразу 3 сторони: продавець землі, учасники торгів (потенційні покупці) та оператор торгівельного майданчику. Одним з найпопулярніших на даний час торгівельних платформ є УУБ – Українська універсальна біржа.

Особливості проведення онлайн торгів

Такі онлайн аукціони будуть проводитися відкрито, тому прийняти участь у змаганні за право придбати земельну ділянку зможуть усі бажаючі. Спочатку землю зможуть купувати лише фізичні особи, але в 2024 році цей ринок відкриється і для приватних підприємств.

За ходом аукціону зможуть спостерігати усі бажаючі, у тому числі і органи державного контролю, завдяки чому забезпечиться чесність та прозорість змагань. До кінця аукціону не буде видно, хто саме зробив ставку, так як усі учасники торгів будуть знеособлені. В кінці аукціону система автоматично обере переможця – того, хто зробить найвищу ставку. Після цього дані про усіх учасників і самого переможця відкриються.