Блог

Інформація про ціни на газ

Приблизно два роки тому стали набувати чинності деякі положення українського Закону про ринок електроенергії, згідно з яким набула чинності нова модель продажів ЕЕ. На відміну від централізованого встановлення цін на електроенергію, державні аукціони можуть забезпечити цілком прозорі ціни на електроенергію. Зрештою, всі виграють — споживачі, постачальники та прямі виробники, які можуть вільно продавати електроенергію на біржі УЕБ.

Раніше купівля-продаж електроенергії здійснювалась таким чином: виробник продавав електроенергію виключно оптовим покупцям — державному підприємству «Енергоринок». У свою чергу, «Енергоринок» повинен продати електроенергію посереднику — енергопостачальній компанії. Нарешті, завдання останнього — продати його кінцевим споживачам.

Прийняття «Закону про ринок електроенергії» припинило цей план продажу енергії, виступаючи за чесну конкуренцію та справедливі ринкові ціни. Всього на оптовому ринку є чотири різних ринки:

  • Двостороння угода про ринок — у цій галузі працює Українська енергетична біржа. Договір купівлі-продажу EE безпосередньо підписується з виробником або постачальником, який придбав електроенергію;
  • Ринок на добу вперед — електроенергія тут продається на наступний день після поточного торгового дня;
  • На внутрішньоденному ринку ви можете продавати ЕЕ безпосередньо перед споживанням (протягом одного дня);
  • Баланс ринку — Дозволяє збалансувати електроенергію, що надходить і надходить від мережі в режимі реального часу.

Зараз в Україні зацікавлені сторони можуть продавати або купувати електроенергію на веб-сайті ueex.com.ua — єдиній онлайн-платформі, яка завдяки конкуренції отримала право проводити електронні аукціони за двосторонньою угодою. Протягом періоду аукціону на УЕБ усі торгові операції виконувались за допомогою спеціального програмного продукту, потужної версії.

Зареєструвавшись на інтернет-ресурсі, багато виробників (теплоенергія, вода, атомні електростанції) та інші учасники ринку отримали можливість продавати електроенергію за вигідною ціною на товарній біржі «УЕБ». З цією метою учасники ринку мають можливість брати участь у комерційному секторі, де ініціатор аукціону може надавати позиції з купівлі та продажу електроенергії, а також проводити аукціони для підвищення або зниження цін.

Якщо ви зацікавилися цією інформацією, ми пропонуємо вам перейти за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/