Блог

Аукціони аграрного фонду України в системі Прозорро.Продажі

ПАО «Аграрний фонд» було створене в 2013 році і за весь час свого існування показало себе в якості прибуткового підприємства державної форми власності. Для того, щоб галузь сільського господарства України продовжила свій розвиток, необхідно було забезпечити прозорість та відкритість цього сектору економіки. У зв’язку з цим була використана система онлайн торгів Прозорро.Продажі.

Завдяки відкритим електронним торгам забезпечуються необхідні умови для того, щоб сільськогосподарська галузь в Україні продовжила свій розвиток. Також ця система забезпечила стабільне функціонування ринку сільськогосподарської продукції. З допомогою відкритих та прозорих торгів держава змогла налагодити контроль цін та об’ємів реалізації продукції, так як політика продовольчої безпеки України є однією з найважливіших.

Підприємство «Аграрний фонд» виготовляє та продає муку, а також займається реалізацією мінеральних добрив. Більш детально про діяльність цього підприємства та особливості продажу його продукції можна почитати тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/reserves-of-the-agrarian-fund.

Для чого потрібні онлайн аукціони

Реалізація сільськогосподарської продукції через відкриті онлайн торги дає багато переваг. По-перше, таким чином держава може контролювати об’єми продажу продовольчих товарів та їх ціни. По-друге, на відкритих аукціонах завжди є багато потенційних покупців, які готові конкурувати між собою за право придбати потрібний лот. Завдяки цьому на товар формується ринкова ціна.

По-третє, в системі Прозорро.Продажі немає корупції та змов, тому торги ведуться чесно і прозоро. За їх ходом можуть спостерігати усі бажаючі, серед яких можуть бути і представники контролюючих служб.

Онлайн аукціони з продажу сільськогосподарської продукції дозволяють швидко продати товар по справедливій ринковій вартості, яка була сформована ставками самих учасників аукціону.

Як проводяться онлайн торги

Система Прозорро.Продажі представляє собою центральну базу даних усіх лотів, але не надає можливості для організації аукціонів. Тому ці зобов’язання взяли на себе торгівельні майданчики, акредитовані цією системою. Вони інформують потенційних покупців про лоти, які на даний час є в наявності, а також забезпечують технічні можливості для участі в торгах.Система працює автоматично без участі людей, тому помилки із-за людського фактору тут просто неможливі. Про те, як саме проходять торги держмайном, у тому числі і продукцією сільськогосподарського призначення, можна дізнатися на сайті УУБ – sale.uub.com.ua. Для участі в торгах потенційному покупцеві потрібно спочатку обрати торгівельний майданчик та зареєструватися. Після цього він зможе зайти в систему в якості учасника та подати заявку на участь в аукціоні щодо придбання цікавого йому лоту. Якщо необхідного товару на даний час в системі не знайшлося, можна оформити розсилку інформаційних матеріалів, щоб завжди бути в курсі того, які нові лоти в’являються в системі.